ÇİFT TARAFLI TENTE

Çift taraflı tente, çift yöne açılımı özelliği sayesinde son derece geniş alanları gölgelendiren bir tente sistemidir..Estetik çizgileriyle birlikte kaliteyi de barındıran çift taraflı tente sistemleri bahçeler, teraslar,cafe ve restaurant gibi daha geniş alanların kullanımı için son derece uygundur. Opsiyonel olarak motor entegre edilerek tente otomatik halde kullanılabilmektedir.Ürün alüminyumdan oluşmakta olup,paslanmaz bağlantı elemanları ile paslanma riski engellenmektedir.

Çift taraflı tente bünyesindeki tenteler ister aynı anda açılabilir , ister biri kapalı konumdayken diğeri açık tutularak kullanım ihtiyacının isteğe bağlı olarak belirlenmesi sağlanabilir.

İhtiyaca göre eklenebilecek sensörler ile her hava koşulunda tüm koruma önlemleri alınıp, tamamı otomatik olarak kontrol edilebilmektedir.Tercihen sabit veya hareket ettirilebilir olması sebebiyle kullanımda pratik bir tente sistemidir.

Konsepte uygun olarak seçeceğiniz alüminyum ve kumaş  tercihlerinizle ,mekanınıza katma değer sağlayabilirsiniz.Çift taraflı tente ile güneşin keyfinizi kaçırmasına izin vermeden konfor yaşayabilirsiniz.

BIOKLİMATİK PERGOLA FAYDALARI

  • Çift taraflı tente üç tarafı 80×80 demir profilden oluşan,direklerinde 50×90 tabla kullanılan bir kamelya  çerçevesi içine iki adet tentenin monte edilmesiyle oluşmaktadır.Bu çerçeve ayrıca ekstra kamelya aparatları ile desteklenmektedir.
  • Çift taraflı tentenin montajı için yüksek mukavemetli alüminyumdan imal edilen bağlantı elemanları kullanılır.
  • Çift taraflı tentenin bünyesinde bulunan tentedeki mafsal kolları yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profillerden imal edilir. 72×36 mm ebatlarında ve 3 mm et kalınlığındadır.
  • Çift taraflı tentenin bünyesinde bulunan tentedeki ön alın profili  yüksek mukavemetli alüminyum ekstrüzyon profil olarak imal edilir.
  • Ön alın profilinde yağmur suyunun tahliyesi için kanal tasarlanmıştır.
  • Yağışlı durumda tentelerin korunmasını sağlamak amacıyla alüminyum çatı koruması kullanılmaktadır.