TENTE SİSTEMLERİ

Mevsimsel şartların ülkemizde değişim göstermesi ile birlikte tente sistemleri ihtiyaç haline dönüşmeye başlamaktadır.  Güneş ışınlarından, toz, yağmur ve rüzgâr gibi her türlü dış etkenlerden de en iyi şekilde korunabilmenize yardımcı olan bu tür sistemlerle artık yaşamınızın daha güzel ve sorunsuz bir şekilde geçmesini de bir anlam da sağlamış olacaksınız.

Özellikle güneş ışınları ya da yağmur  insanları rahatsız ederek  kişilerin dışarıdaki ortamda bulunmasını etkilemektedir. Fakat bu tür dış etkilere karşı bulunduğunuz ortamda korunmak istiyorsanız en iyi çözüm yollarının arasında ise tente sistemlerinin kullanılmasıdır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan tüm olumsuz etkilerden de artık bir an önce gönül rahatlığı ile korunma şansına sahip olacaksınız.

Aynı zamanda tente kullanım alanları göz attığımızda ise balkon, bahçe, kafe, restoran, havuz başı gibi pek çok yerlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilen bir ürün olmayı da başarmış bulunuyor.

TENTE SİSTEMLERİNİN FAYDALARI

Tente Sistemlerinin birden farklı hoşa giden özellikleri bulunmaktadır. Tente sistemlerinin faydaları arasında şunların olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ortamınızı yaz ve kış dış etkilerden korur
  • Konforu ve güvenliği en iyi şekilde sağlar
  • Görsel yönden ortamın güzel görünmesine yardımcı olur
  • Kolay kullanım özelliğe sahip bir yapısı bulunur

Kısaca özelliklerine bakıldığında her yönden insanlara artık bir kazanç sağlayan tentenin kullanımları da artık günden güne artış göstermeye başlamaktadır. Özellikle pek çok firma artık bu tür ürünleri reklam yapabilmek adına da artık kullanmaya başlamaktadır.

  • Çift taraflı sistemler 2 profil ayak üzerine montajlanırlar. Büyük bahçeler, restaurant, cafe ve barlar için idealdirler. Çift yöne açılması önemli özelliğidir.
  • Smart sistemler kaliteli ürünler olup tente malzemesinin 4 tarafında bulunan kapaklar sayesinde tamamen kontrol edilebilir. Bünyesindeki su kanalları sayesinde aşağı su akması da engellenir.
  • Kasetli sistemler estetik görünüme sahip ürünler olup weinor veranda teknolojisine sahiptir. Tente geri çekilince malzeme bir kaset içine konur. Bu sayede tente kumaşı korunmuş olur.
  • Körüklü tenteler büyük alanlar için pek uygun olmamakla beraber genellikle balkon ve giriş bölgelerinde tercih edilir.
  • Raylı pergola sistemler sigara yasağının da gelmesiyle rağbet  görmüştür ve satışlarında patlamalar olmuştur. Kafe, otel, restoran tarzı iş yerleri için gözde bir ürün olmuştur. Pergola tente sistemi dört mevsim kullanılabilen bir tente sistemidir. Bu sistem katlanarak veya sarılarak otomasyon sistemi yardımıyla açma-kapama işlevini gerçekleştirir.

TENTE MODELLERİ

MAFSALLI TENTE

Duvara veya tavana monte edilir. Tek tarafa doğru çevirme kolu yardımı ile açılabilen manuel bir tente ürünüdür.

mafsallı-tente

KASETLİ TENTE

Mafsallı tentenin saçak olan yerine bir profil koyulur, tente toplandığında bu profilin aynı kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanması nedeniyle kasetli tente ismini almıştır.

kasetli tente

SABİT TENTE

Mekanlara görsel zengin kazandırmanın yanı sıra , güneşi ve yağmuru üst ve yan kısımlardan engelleyerek tam koruma sağladığı için tercih edilen bir tente modelidir.
sabit-tente

ÇİFT TARAFLI TENTE

Çift taraflı tente, çift yöne açılımı özelliği sayesinde çok  geniş bir alanı gölgelendirebilen tente modelidir.

cift-taraflı-tente

KÖRÜKLÜ TENTE

Körüklü tente, sıklıkla pencerelerin üst bölümlerinde, işletme girişlerinde kullanılan tente modelidir.
koruklu-tente